רישיון עסק לתבלינים ופיצוחים

תמונת המחשה-חנות תבלינים

ההתרגשות בשיאה! החלטתם לפתוח חנות של תבלינים ופיצוחים, עוד רגע המקום יהיה מלא בריחות משכרים וצבעים ייחודיים של תבלינים משובחים ואיכותיים בשפע. אבל רגע לפני, עליכם להוציא רישיון עסק לחנות תבלינים ופיצוחים ולעמוד בכל הדרישות הקיימות לעסק המשתייך לענף המזון.

כיצד עובד תהליך הוצאת הרישיון?

על מנת להתחיל בתהליך, יש לפנות למחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית שבו תיפתח החנות, על מנת לקבל את רשימת הדרישות למקום ולבצע את ההתאמות הנדרשות בהתאם לאופי החנות והמוצרים. חשוב מאוד לקחת בחשבון את כל ההיבטים כמו אישור יצרן או רישיון מרכול. נציין כי מדובר ברישיון פריט רישוי 4.6 א' לפי הצו.

מהי ההגדרה של עסק לתבלינים ופיצוחים?

חשוב לדעת שההגדרה של העסק מבחינת הרישוי הינה מרכול ללא טיפול במזון. מבחינת התקנות, בעסק למכירת תבלינים ופיצוחים במשקל, אסור לבצע קלייה או טחינה של תבלינים במקום, אלא לייבא מספקים פיצוחים ותבלינים מוכנים. אך אם עדיין תרצו לקלות פיצוחים במקום או לטחון תבלינים, תאלצו קבל גם אישור יצרן שזהו תהליך נפרד.

תוספת רישוי מרכול בעת הצורך

במידה ותרצו להכניס למקום גם מוצרים מתחום המרכול כמו מוצרי חלב, גבינות, מטבלים, יינות וכו׳, יש צורך להוציא רישיון לעסק לפריט רישוי מרכול. נציין כי תוספת זו מחייבת עמידה בדרישות שונות כמו תכנון המקום וחלוקת שטחי המחסן ודרישות נוספות בהתאם לחוקים השונים.

על מנת לקבל רישיון עסק לחנות תבלינים ופיצוחים, יש לערב גופים שונים כמו משרד הבריאות, המרכז הארצי לכיבוי אש והצלה וגופים נוספים לפי הצורך ואופי המקום. רק לאחר ביצוע כל ההתאמות הנדרשות ועמידה בחוקים השונים, תוכלו לקבל רישיון עסק מתאים ולפתוח את המקום לקונים.

האם זה מורכב תהליך הוצאת עסק לחנות תבלינים ופיצוחים?

לרוב, חנויות בתחום זה מייבאות את הפיצוחים והתבלינים מספקים שונים, כלומר הן עוסקות במזון יבש בלבד ואינן מייצרות או קולעות במקום, ולכן במקרה זה הליך הוצאת הרישיון פשוט יותר ביחס לקבל אישור יצרן. עם זאת, גם כאשר מוכרים מזון יבש עדיין ישנה בירוקרטיה מורכבת הדורשת הגשה של מסמכים רבים וביצוע התאמות ופרוצדורות על מנת לעמוד בדרישות ולקבל את הרישיון הספציפי.

צוות אגם הנדסה איתכם לאורך כל הדרך, החל משלב ההתכנות ועד קבלת הרישיון!
לחברה מומחיות בליווי בעלי עסקים בתהליך קבלת רישיון עסק לחנות תבלינים ופיצוחים
ומלווה במסירות החל משלב התכנון, הכנת האישורים והמסמכים ועד לקבלת הרישיון המיוחל.

תמונה כהן אייל

אגם הנדסה ורישוי

החברה מעניקה ליווי מקצועי בכל התהליך, החל מהכנת תוכניות הנדסיות, שילוב יועצים, טיפול בבירוקרטיה הסבוכה וכלה בקבלת הרישיון המיוחל. השירות ניתן למנעד רחב של עסקים כגון:בתי מלאכה,מחסנים,מוסכים,בתי אוכל, מסעדות, מאפיות, מפעלי מזון ועוד.

מלאו פרטיכם ונשמח לחזור אליכם בהקדם האפשרי